بورسیه

نحوه ی اخذ بورسیه ی تحصیلی داری شروطی میباشد که این شروط برخی لازم و ضروری ببرای اخذ بورسیه ی تحصیلی میباشند و برخی از آنها به عنوان نقاط مثبت و قوت فرد تلقی میگردند.در زیر این شروط ر ادر دو دسته بندی اصلی و فرعی برای شما عزیزان شرح داده ایم.
شروط اصلی در خصوص نحوه اخذ بورسیه تحصیلی
سن متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی:یکی از شروط اصلی سن مناسب و ایده آل میباشد.هرچه سن شما پایین تر باشد از شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع لیسانس و بالاتر برخوردار خواهید بود.برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس سن ایده آل برای بورس شدن ۲۴ سال و برای مقطع دکترا حدودا ۳۰سال میباشد.
گپ تحصیلی:منظور از گپ تحصیلی فاصله ی بین زمانی که شما تحصیلات خود را به پایان رساندید و برای مهاجرت تحصیلی اقدام نموده اید میباشد.برای مثال چنانچه شما فردی 30 ساله هستید و آخرین مقطع تحصیلی شما در سن 23 سالگی پایان یافته است،در این حالت گپ تحصیلی شما 7 سال میباشد.
مدرک معتبر:از شرایط اصلی دیگر مدرک تحصیلی معتبر است؛ بدین معنا که شخص مدرک خود را از دانشگاه های دولتی و دارای رنک و اعتبار بالا اخذ نماید که احتمال بورس شدن را بالا میبرد.بسیاری از دانشگاه های کشور مورد تایید دانشگاه های خارج از کشور نیز میباشند و این موضوع نحوه ی اخذ بورسیه تحصیلی را برای شما راحت تر خواهد نمود.
نمرات و معدل:داشتن معدل خوب و نمرات بالا در دروس تخصصی و پایه ای نقش موثری در اخذ بورسیه ی تحصیلی دارد.به طور مثال بیشتر دانشگاه ها شرط معدل بالای 14 و برخی بالای 15 را دارا میباشند.لذا نمرات 12 و 13 نمرات نسبتا کمی به حساب می آیند.
مدرک زبان:یکی از اساسی ترین اصول برای بررسی نحوه ی اخذ بورسیه تحصیلی تسلط به زبان رسمی کشور مورد نظر میباشد.شما باید با داشتن مدارک زبان رسمی و معتبر نظیر آیلتس و تافل و غیره توانایی خود را در درک و صحبت کردن به زبان انگلیسی،آلمانی یا هر زبان دیگری اثبات نمایید زیرا جهت مهاجرت از طریق تحصیل نیاز است شما بتوانید به راحتی ارتباط برقرار نمایید.
شروط فرعی در خصوص نحوه اخذ بورسیه تحصیلی
نحوه ی اخذ بورسیه ی تحصیلی شرایط دیگری را نیز در وهله ی دوم شامل میگردد که این شرایط جزو شروط فرعی است و میتواند تا حدی راه را برای اخذ بورسیه ی تحصیلی هموار تر نماید.
مقالات بین المللی و ISI:مقالات بین المللی معتبر نگرش کشور مقصد و دانشگاه مورد نطر را به شما تغییر میدهد و منجر میشود شما را فردی آماده برای تحقیق و توسعه در زمینه ی تحصیلی تان ببینند.
اختراعات به ثبت رسیده: چنانچه شما علاقه مند به ثبت دست آوردهای جدید و ایده پردازی و عمل بوده اید و در این زمینه سوابقی را دارا میباشید،این مورد میتواند امتیاز مثبتی برای شما جهت اخذ بورسیه ی تحصیلی تلقی گردد.
نحوه ی اخذ بورسیه ی تحصیلی با دارا بودن شرایطی که گفته شد میتواند شما را مستعد برخورداری از کمک هزینه ی تحصیلی(Fund)گرداند

کلیه فیلم ها و مقالات آموزشی از مدرسان و محققان جهت بارگذاری رایگان و سپس فروش و در اختیار قرار گرفتن حق پخش آن و کمک به داوطلبین مستعد و نیازمند کمک مالی پذیرش می شود.